dehaze

Bitcoin ile insan hayatımıza giren Blockchain son dönemde daha popülerleşmeye başlamıştır. Blockchain’i kısaca şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtık veri tabanı olarak tanımlanabilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere zincirleme bir modelle inşa edilen, takip edilebilen ama kırılamayan Blockchain teknolojisi, bir merkeze bağlı olmaksızın işlem yapılmasına olanak vermektedir.

Dijital verinin kopyalanmasına değil dağıtılmasına izin veren blok zinciri, yepyeni bir internet türünün omurgasını oluşturmaktadır. Her ne kadar dijital para birimi Bitcoin için geliştirilmiş olsa da, yüzlerce potansiyel kullanım alanı bulunmaktadır.  Merkezi olmayan blok zincir sistemi, iş yapmadan, varlık yönetimine kadar geniş bir yelpazede kullanım potansiyeli bulunmaktadır. Bu kullanım alanları özetle;

  • Finansal Hizmetler
  • Akıllı Mülkiyet
  • Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Kamusal Değer yönetimi
  • Varlık Yönetimi

olarak sıralanabilir. İlk defa Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan Ethereum Projesi yazılımcıların blockchain sistemine kolayca uygulama ve proje geliştirmelerini sağlayan bir sistem olarak hizmet vermektedir. Bitcoin’in blockchain mantığından yola çıkılarak oluşturulan Ethereum platformu, kendisine ait özel bir yazım dili kullanarak bu işletim sistemi üzerinde “merkezi olmayan” yazılım protokolleri geliştirilmesine olanak sağlamaktadır. Negentra, Ethereum ağı üzerinde kurumunuz ihtiyaçları özelinde ERC-20 Standardında akıllı sözleşmeler ve blok zinciri çözümleri geliştirebilmektedir.

Eskişehir Web Tasarım